Czy warto pić sok z pietruszki?

Właściwości prozdrowotne soku z pietruszki wynikają z dużej zawartości witamin i składników mineralnych. Jest napojem uniwersalnym, który może być stosowany zarówno przez dzieci jak i kobiety w ciąży. Wykazuje szereg działań prozdrowotnych wykorzystywanych między innymi w procesie wzmacnia odporności. Regularne stosowanie przyczynia się do poprawy kondycji skóry, detoksykacji oraz wspomagania odchudzania.

Wpływ soku z pietruszki na kondycję skóry, włosów i paznokci

Sok z pietruszki zawiera w swoim składzie duże ilości żelaza (Fe), wapnia (Ca), a także witaminę A, które bezpośrednio poprawiają kondycję naszej skóry, a co za tym idzie także włosów i paznokci. Ta swoista mieszanka stymuluje nie tylko wzrost mieszków włosowych ale również wzmacnia je. Podobnie dzieje się w przypadku procesu wzrostu paznokcia.

Wspomniane efekty regularnego spożywania soku z pietruszki są widoczne po upływie od 2 do 3 miesięcy.

Właściwości detoksykacyjne soku z pietruszki

Sok z pietruszki wykazuje silne działanie detoksykacyjne. Zawdzięcza to swoim właściwościom moczopędnym. Dzięki wzmożonemu wydalaniu kwasu moczowego przyczynia się do szybszego oczyszczania organizmu z nagromadzonych w nim toksyn. Właśnie ze względu na ten fakt sok z pietruszki stosuje się w profilaktyce zapobiegania rozwoju kamicy nerkowej.

Zawartość apiolu oraz mirystycyny przyczynia się do działania antybakteryjnego. Dlatego stosowanie soku z pietruszki jest szczególnie polecane w chorobach  toczących się w obrębie układu moczowego.

Właściwości odchudzające soku z pietruszki

Sok z pietruszki wywiera pozytywny wpływ na proces odchudzania. Wynika to między innymi z faktu, że przyśpieszając produkcję i wydalanie kwasu moczowego usuwa jednoczenie nadmiar wody zgromadzonej w organizmie. Dodatkowo reguluje pracę zarówno żołądka jak i jelit przyśpieszając w ten sposób trawienie oraz utratę zbędnych kilogramów. Regularne picie soku zapobiega wzdęciom i pozwala uniknąć zaparć.

Co jeszcze zawiera sok z pietruszki?

Oprócz opisanych wcześniej składników w soku z pietruszki znajdziesz jeszcze duże ilości:

– witaminy C, która wywiera korzystny wpływ na układ krwionośny

– kwasu foliowy, który wykazuje między innymi działanie krwiotwórcze

– witaminy K, która uczestniczy w procesach krzepnięcia krwi.

Warto dodać, że opisane działanie żelaza (Fe) oraz wapnia (Ca) nie ograniczają się tylko do korzystnego wpływu na kondycję naszej skóry. Pierwszy ze wspomnianych składników mineralnych skutecznie zapobiega także rozwojowi anemii. Drugi natomiast wspomaga nasz układ kostny i zabezpiecza kobiety przed osteoporozą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *